5 mobilů do 5 000 Kč: Za málo peněz koupíte překvapivě hodně muziky

5 mobilů do 5 000 Kč: Za málo peněz koupíte překvapivě hodně muziky

  • 22. 05. 2020

Při pohledu na cenu nových iPhonů a vlajkových lodí velkých značek je to k nevíře, ale je to tak. Solidní mobil koupíte za 5 000 Kč nebo i za míň. Tedy, pokud netoužíte po top parametrech a módních výstřelcích, jako je ohebný displej. Připravili jsem pro vás pár tipů, jak na novém mobilu ušetřit, a přitom nekoupit žádnou „šunku“.

Pět modelů, které jsme pro vás vybrali, zvládnou většinu toho, co se od mobilů v roce 2020 očekává. Ale protože se nižší cena prostě někde projevit musí, objeví se sem tam i nějaké mouchy, které natvrdo přiznáváme. Ale koukněte na ně a dost možná zjistíte, že to jsou detaily, nad kterými stačí mávnout rukou.

Je jasné, že geekové a manažeři nad naším výběrem mobilů do 5 000 Kč ohrnou nos. Na druhou stranu je legrační, že ti samí by za mobil s takovými parametry ještě před pár lety neváhali zaplatit 3× tolik a pak se rozplývali, jak nadupanou mašinku si pořídili.

Pro hračičky a kravaťáky ve vatě tedy tyhle modely tedy nejsou. Naopak jsou ideální pro:

Školáky 2. stupně ZŠ – Na co dražší mobil, když ho beztak ztratí nebo rozbijí? I na těch levných jdou hrát hry, psát si pod lavicí s kamarády a sjíždět si Instagram a Tik Tok.

BFU (Běžný Franta Uživatel) – To jsou všichni, kterým je více méně jedno, co mají za mobil. Hlavně aby se to moc nesekalo a fungovalo tam těch několik aplikací a her.

Aktivní seniory, třeba vaši maminku – Konečně můžete rodiče přidat do rodinné konverzace na WhatsAppu a zajistit jim pravidelný přísun fotek vnoučat.

HUAWEI P smart 2019 se super displejem (4 790 Kč)

Takový displej, 6,21 palců s Full HD+ rozlišením, a jenom za necelých pět tisíc? Tak to klobouk dolů. Tohle jsou parametry, které jinak najdete jen o ligu výš. Dobře se na něj kouká i proto, že má režim pro ochranu očí a automatickou regulaci jasu. Dojem ještě umocňují úzké rámečky displeje a miniaturní výřez pro přední kameru.

Proč ho koupit: Velký a kvalitní displej, slušný výkon a vnitřní paměť

Může vám být jedno: Slabší foťák, materiál náchylný na škrábance, pomalejší procesor

Electroworld-top-telefony-do-5000-Huawei P smart 2019 černý

Xiaomi Redmi 8 s velkou baterkou (4 490 Kč)

Tenhle mobil má obří baterku s kapacitou 5 000 mAh. To je hodně. Dokonce tolik, že vám vydrží na jedno nabití celé dva dny, na smartphone opravdu úctyhodná doba. Navíc má funkci rychlonabíjení, což se hodí, když ho večer zapomenete strčit do nabíječky. Stačí třičtvrtěhodinka ráno, než vyrazíte do práce, a bez problémů vydrží celý den.

Proč ho koupit: Obrovská baterka, rychlonabíjení, slušných 64 GB paměti

Může vám být jedno: Nemá NFC pro placení mobilem, horší rozlišení displeje, plastová záda

TIP: Nabíjíte jako diví a stejně to pořád nestačí? Máme pro vás pár rad, co dělat, aby baterka vydržela déle.

Electroworld-top-telefony-do-5000-Xiaomi Redmi 8 4 GB64 GB modrý

Sexy štíhlá Motorola One Action (4 590 Kč)

Ty jo, taková nudle. To je první dojem většiny lidí z Motoroly One Action. Je totiž nezvykle úzká a vysoká. Dlouhý displej má ovšem tu výhodu, že se na něm lépe chatuje s kamarády, čtou články nebo sjíždějí sociální sítě. A to jsou činnosti, které na mobilu dělá každý většinu času. Prostě toho vidíte víc najednou. Zajímavým designovým prvkem je i „průstřel“ displeje s přední kamerou.

Proč ho koupit: Dlouhý vysoký displej, NFC i čtečka prstů, Android bez zbytečností

Může vám být jedno: Na umístění přední kamery si musíte zvyknout, horší čitelnost na slunci, velká baterka překvapivě zase tolik nevydrží

Electroworld-top-telefony-do-5000-motorola-one-action-modry

Elegantní značkový SAMSUNG Galaxy A10 (3 990 Kč)

Komu vadí levní čínští výrobci, tak zbystřete. Tohle je Samsung, prémiová značka z Jižní Korey. Teda, „vnitřnosti“ tohoto modelu úplně prémiové nejsou, ale design ano. Mobil je tenký a přitom pevný, hezky zaoblený a nenápadná přední kamerka je v horním výřezu displeje, přesně tak jak velí trendy posledních let. Jen kdyby na lesklých zádech neulpívaly šmouhy…

Proč ho koupit: Prémiová značka, vymazlený design, NFC pro placení s Google Pay

Může vám být jedno: Nemá čtečku otisků prstů, malá operační paměť a pomalejší procesor

Electroworld-top-telefony-do-5000-Samsung Galaxy A10 32 GB černý vystavený kus s plnou zárukou

HONOR 8S Dual SIM 32 GB, levněji už to snad nejde (2390 Kč)

Když to jde za pět tisíc, tak proč by to nešlo stáhnout ještě na půlku. Jasně že to jde. HONOR 8S na první pohled vypadá obyčejně a obyčejné a průměrné jsou i všechny ostatní parametry. Výrobce to ale nikde se šetřením nepřehnal, a to je u ultralevného telefonu vlastně výhra. Pokud patříte do uživatelské kategorie BFU (viz výše), tohle je slušný kauf.

Proč ho koupit: Opravdu za hubičku, kvalitní displej, hlasitý reproduktor

Může vám být jedno: Bez čtečky prstů, nic moc foťák, není stavěný na velký zápřah

Electroworld-top-telefony-do-5000-Honor 8S Dual SIM 32 GB černý vystavený kus s plnou zárukou