5 důvodů, proč je Nintendo Switch Lite nejlepší kapesní konzole

5 důvodů, proč je Nintendo Switch Lite nejlepší kapesní konzole

  • 05. 10. 2020

Růže jsou rudé, fialky fialové a Nintendo Switch Lite je nejlepší čistokrevná přenosná konzole na trhu. O tom se nediskutuje, tak to prostě je. Má špičkový hardware, pohodlně se na ní hraje, a hlavně na ní vycházejí samé peckové hry. A našli jsme i pár dalších důvodů, si ho koupit. Pojďme na to.

Zdálo by se, že s příchodem smartphonů herním handheldům odzvonilo stejně nenávratně, tak jako třeba kompaktním foťákům a mp3 přehrávačům. Leč, nestalo se. Největšího triumfu videoherního giganta Nintendo za poslední léta, konzole Switch, se po celém světě se už prodeje 59 milionů kusů a čísla stále rostou.

Rozdíl mezi Nintendo Switch a Nintendo Switch Lite
 

V nabídce máme aktuálně dvě verze konzole Switch. Původní Nintendo Switch, který se dá připojit do dokovací kolébky a použít jako velkou televizní konzoli. A novou verzi Lite, čistokrevný přenosný herní handheld. Tedy vlastně tablet s neodnímatelnými tlačítky a páčkami, který se ovládá stejně jako klasický herní ovladač.

Oproti klasickému Switchi je Lite verze o třetinu levnější. Koupíte ji jen za 5 999 Kč, tedy za cenu obyčejného mobilu nebo tabletu. Je taky o něco menší, lehčí a pevnější, prostě lépe přenosný. Úhlopříčka displeje je přitom stále slušná – 5,5 palce.

Nintendo Switch Lite je super, protože:

  1. Má nadupaný herní výkon – Na čtyřjádrovém 1GHz procesor Nvidia Tegra a 4 GB RAM rozběhnete ty nejnovější hry v HD rozlišení 1280×720 px. V tramvaji, v lese i doma na gauči. Načítací doby, plynulost hraní a hloubka detailů, to všechno u Switch Lite snese srovnání s aktuální generací „velkých“ herních konzolí.
  2. Je stvořen pro hraní – Žádné matlání zkroucenými prsty po obrazovce. Na akční hry s vyšperkovanou grafikou, které vyžadují rychlost a preciznost, potřebujete pohodlné a ergonomické ovládání. Switch Lite je zaoblený, takže se dobře drží v rukou a má opravdová tlačítka i analogové páčky.  
  3. Herní knihovna je úchvatná – Od roku 2017 vyšlo tolik pecek, že budete mít co dělat, abyste vyzkoušeli aspoň ty úplně nejlepší. Při vší úctě k mobilním hrám, ve většině žánrů nesahají titulům pro Switch ani po adaptér do zásuvky. Jasně, každá z nich stojí kolem tisícovky, ale za své peníze si kupujete opravdovou kvalitu.
  4. Konkurence neexistuje – Přenosné konzole od Nintenda mívaly v každé době své soky. Všichni do jednoho už ale hodili ručník do ringu a odebrali se do křemíkového nebe. V roce 2020 platí, že Switch, potažmo Switch Lite drží v oboru monopol. O místo na slunci soupeří téměř výhradně jen se smartphony, pro které ale platí přísloví devatero řemesel, desátá bída.
  5. Budoucnost je růžová – Zatímco PlayStation a X-Box čeká co nevidět generační výměna, Switch se do důchodu rozhodně nechystá. Na Switch Lite, který si koupíte dnes, budete moci hrát ještě pár hezkých let v plné palbě ty nejnovější hry.  My se třeba nejvíc těšíme na Metroid Prime 4, připravuje se toho ale mnohem víc.

TIP: Pokud vám současné hry připadají nějak moc složité, přeplácané a drahé, zkuste retro konzoli Atari. Stojí jen 1 199 Kč a najdete v ní rovnou 50 nainstalovaných her z videoherní doby kamenné.

 

Tak co, zůstanete u Candy Crush Saga, Clash of Clans a Angry Birds, nebo dáte přednost opravdovému hraní? Samozřejmě, je to na vás. Koukněte ale, jaké hry vycházejí na Nintendo Switch Lite a třeba zjistíte, že váš život příliš krátký na to, abyste hráli špatné hry.