10 nových Netflix seriálů, které musíte vidět v roce 2020

10 nových Netflix seriálů, které musíte vidět v roce 2020

  • 28. 05. 2020

Netflix patří mezi nejpopulárnější streamovací služby na světě. V Česku je čím dál oblíbenější i díky tomu, že stále více obsahu je k dispozici v češtině. Pro celou řadu diváků navíc není na překážkou ani sledování seriálů a filmů v angličtině.

V roce 2020 vychází na Netflixu spoustu zcela nových seriálů, které byste si neměli nechat uniknout. Které to jsou?

1. I Am Not Okay With This

Režisér populárního Netflix seriálu The End of the F***ing World Jonathan Entwistle spojil síly s producenty Stranger Things Shawnem Levym a Danem Cohenem. I Am Not Okay With This je sci-fi komedie o 17leté Sydney, která objeví, že má nadpřirozené schopnosti. Aby toho neměla málo, musí se vypořádat s nástrahami středoškolského života, nešťastnou láskou a problémy v rodině. Inspirováno oblíbeným komiksem.

2. Cursed – Netflix seriál na vlně fantasy

Po fenomenálním úspěchu Zaklínače se mezi Netflix seriály objeví další středověká fantasy. Tentokrát se jedná o variaci na artušovské legendy. Cursed vypráví známý příběh o Artušovi a Merlinovi z pohledu mladé čarodějky Nimue (hraje Katherine Langford ze seriálu 13 Reasons Why). Seriál vychází ze stejnojmenného komiksu od slavného Franka Millera.

3. Drsná agentka v Netflix seriálu Queen Sono

Jedním z nejočekávanějších seriálů na Netflixu v roce 2020 je akční krimi Queen Sono. Děj zasazený v Jihoafrické republice pojednává o drsné a nekompromisní tajné agentce přezdívané „královna Sono“. Ta hledá pravdu o vraždě své matky a zaplete se do špinavé hry politiků a gangsterů. Akční scény a napětí střídají humorné pasáže a gagy. Jedná o první africký seriál z produkce Netflixu.

4. Ratched, předloha k veledílu Miloše Formana

Seriál Ratched vychází z legendárního filmu Miloše Formana Přelet nad kukaččím hnízdem. Zabývá se postavou hlavní sestry Ratched. Odhaluje počátky její kariéry a postupný přerod v sadistickou a despotickou osobnost ovládající psychiatrickou léčebnu v Salemu. Seriál režíruje Ryan Murphy, známý seriály jako American Horror Story či Plastická chirurgie s.r.o., a hlavní role se ujme Sarah Paulsonová.

5. Hit and Run – politický špionážní thriller

Tvůrci populárního Netflix seriálu Fauda, Lior Raz a Avi Issacharoff, přicházejí s novým špionážním thrillerem z prostředí Blízkého východu. Bývalý příslušník speciálních jednotek Segev Azulai musí čelit vlastní minulosti poté, co je za záhadných okolností zavražděna jeho manželka v Tel Avivu.

6. Freud – slavný psychiatr pátrá po sériovém vrahovi

První rakouský seriál z produkce Netflixu slibuje ukázat Sigmunda Freuda tak, jak ho ještě neznáte. Mladý a talentovaný psychiatr pomáhá řešit záhadná zmizení a vraždy ve Vídni koncem 19. století. Policista Alfréd Kiss a vědma Fleur Salomé mu pomáhají odhalit okultní spiknutí. Temná mysteriózní detektivka nápadně připomíná kultovní seriál Hannibal.

7. Lesk a špína showbyznysu – seriál Hollywood

Hollywood je druhým letošním seriálem, který režíruje Ryan Murphy. Příběh se odehrává po druhé světové válce a sleduje skupinu herců, která se snaží za každou cenu uspět. Seriál ukazuje nejen zlatou éru Hollywoodu, ale také odvrácenou stranu zábavního průmyslu té doby. Systém plný nerovnosti, rasových předsudků a sexismu.

TIP: Sledujte nejnovější seriály v prvotřídní kvalitě. Mrkněte na 4K televize, díky kterým vám neunikne žádný detail.

4K televize_II

8. Self Made – biografie první afroamerické milionářky

Celým jménem „Self Made: Inspired by the Life of Madam C. J. Walker”. Autobiografický seriál přenese diváky do Spojených států na přelomu 19. a 20. století. Tématem je pohnutý osud Sarah Breedlove, známé jako Madam C. J. Walker, která se stala první afroamerickou milionářkou, aktivistkou a filantropkou.

9. Ragnarok – mladiství superhrdinové vrací úder

Drama Ragnarok je inspirované severskou mytologií. Odehrává se ve fiktivním norském městečku, které sužuje znečištění a tající ledovce. Zdá se, že přichází konec světa, finální souboj ledových obrů a severských bohů. Středoškolák Magne mezitím získává nadpřirozené schopnosti a musí se utkat se starobylým zlem.

10. Space Force aneb vesmírný Kancl

Zachytili jste zprávu o tom, že Donald Trump založil vesmírnou divizi americké armády pod názvem Space Force? Greg Daniels, autor kultovního sitcomu Kancl (The Office), napsal komediální seriál o skupině vládních úředníků, kteří mají za úkol vytvořit novou odnož armády. Podobně jako Kancl se jedná o komedii z pracoviště, kde spolu musí pracovat řada lidí, kteří se navzájem jen těžko snášejí. V seriálu účinkuje Steve Carell a také John Malkovich.