10 aplikací pro chytré hodinky, které vás nadchnou

10 aplikací pro chytré hodinky, které vás nadchnou

  • 16. 03. 2020

Přečetli jste si, co umí chytré hodinky, a zajímá vás, které aplikace patří mezi ty nejlepší? Řada z nich vám ušetří práci, nahradí chytrý telefon nebo se stane užitečnou pomůckou při sportu.

1. Google maps

Google Maps na chytrých hodinkách představují elegantní způsob, jak využívat navigaci. Už nemusíte kontrolovat svou polohu s očima přilepenýma na smartphone. Aplikace pro chytré hodinky vám ukáže směr, vaši polohu i odhadovanou dobu cesty. V Google Play získáte aplikaci za necelých 100 Kč.

V současné době tato aplikace nepodporuje watchOS. I tak ale není nic ztraceno. Do svých chytrých hodinek od Applu si totiž můžete stáhnout aplikaci Apple Maps, která je zdarma.

2. Uber aplikace pro chytré hodinky

Aplikace, díky které se dostanete domů, i když vám ujel poslední spoj. Oblíbený Uber je nyní i na chytrých hodinkách. Jedná se o zcela samostatnou aplikaci, ke které nepotřebujete smartphone – SIM kartu a přístup k internetu s podporou LTE Wi-Fi v hodinkách už ale ano. Díky Uber aplikaci si objednáte odvoz a máte přehled, kdy přijede řidič a kdy se dostanete domů. Aplikace je dostupná zdarma v českém jazyce pro všechny operační systémy.

Tuhle aplikaci rozjedete na operačních systémech watchOS i na wearOS (=Android Wear). Jedinou mouchou na této aplikaci je její hodnocení. Někteří uživatelé si totiž stěžují na to, že aplikace padá. Za vyzkoušení nicméně určitě stojí.

3. Google Keep

Aplikace pro chytré hodinky Google Keep je skvělým pomocníkem, který zastane funkci diáře či poznámkového bloku. Můžete si do ní například napsat nákupní seznam, poznámky či úkoly, kterým je potřeba se věnovat.

Aplikaci, která je zcela zdarma, můžete používat na Apple hodinkách i na chytrých hodinkách s Android Wear.

TIP: Mrkněte do kategorie Chytré hodinky a rovnou si vyberte svého nového elektronického mazlíčka, na který si všechny super aplikace nahrajete.

4. Glide – aplikace pro chytré hodinky na videohovory

Videohovory či videozprávy na hodinkách? Ještě před pár lety by podobná představa mohla působit jako sci-fi z budoucnosti. Aplikace na chytré hodinky Glide přináší tuhle možnost už teď. Pro nahrávání videí je potřeba, aby vaše smartwatch měly přední kameru. Aplikaci stáhnete zdarma.

Jistě potěšíme všechny majitele chytrých hodinek, když prozradíme, že aplikace funguje na chytrých hodinkách od Applu (watchOS 4.0 nebo novější) i na těch, které používají operační systém wearOS (známé také jako Android Wear).

5. Strava

Chytré hodinky jsou obecně skvělou volbou pro nadšence do sportu a fitness. V aplikaci Strava můžete měřit vzdálenosti, rychlost či trasu při běhu, plavání nebo jízdě na kole. Ukazuje vám spálené kalorie a umožňuje nastavit si různé měsíční výzvy. Svoje výsledky potom můžete sdílet přátelům přes sociální sítě.

I tady si přijdou na své jak milovníci zařízení Apple, tak i fanoušci Androidu. Aplikace je zcela zdarma

6. Infinity loop

Potřebujete si zkrátit čas během čekání na spoj veřejné dopravy? Mezi aplikacemi pro chytré hodinky naleznete i jednoduché hry. Mezi nejoblíbenější patří Infinity Loop. Jedná se o jednoduché, ale velmi chytlavé puzzle. Zahrají si majitelé Android watches i Apple watches (watchOS 4.3 a novější).

7. Chatovací aplikace pro chytré hodinky

Člověk je tvor společenský a chatovací aplikace jsou nedílnou součástí digitální doby. Odpovídá tomu i nabídka chatovacích aplikací pro chytré telefony. Na smartwatch naleznete oblíbené programy jako je Telegram, Facebook Messenger nebo WhatsApp. U většiny chatovacích aplikací se vyřádíte na Applu i na zařízeních běžících na Androidu. Aplikace jsou zdarma.

8. NavBooks

Chytré hodinky nejsou oproti mobilním telefonům příliš vhodné ke čtení elektronických knih. Skvěle si na nich ale můžete užít audioknihy. Jedná se o samostatnou aplikaci, která funguje i v offline režimu. Obsahuje vychytávky jako časovač vypnutí, nastavení rychlosti a můžete si synchronizovat pozici v audioknize napříč Android zařízeními. Aplikace vyjde na necelých 30 Kč. Přátelé Applu mohou zvolit aplikaci Audioknihy pro watchOS – tato aplikce je zdarma.

9. Facer – na image záleží

Chcete, aby vaše smartwatch měly unikátní vzhled, který vystupuje z davu? Aplikace na chytré hodinky Facer změní vzhled displeje tak, aby vyhovoval vašemu stylu. Je libo futuristický či retro styl nebo chcete mít na pozadí veselý obrázek? Facer nabízí zdarma tisíce různých designů, mezi kterými si vybere každý - ať už máte chytré hodinky od Applu, Samsungu, nebo jiných výrobců této nositelné elektroniky.

10. Shazam

Co to hraje za písničku? Shazam je oblíbená aplikace, která během pár sekund zjistí název písničky, která zrovna hraje třeba v rádiu, restauraci nebo v nějaké reklamě. U mobilního telefonu se vám může stát, že než ho vytáhnete z kapsy a zapnete aplikaci, písnička skončí. Zapnutí aplikace pro chytré hodinky je daleko rychlejší, takže vám už nic neunikne. Shazam zdarma rozběhnete na Apple Watch i chytrých hodinkách s Androidem.